o-firmie-69.jpgFirma STOL- KAL powstała w 1988 roku jako zakład produkujący elementy drewniane, stolarkę tapicerską, przeszkody dla koni oraz palety jednorazowego użytku.

W roku 2000 przedsiębiorstwo stawiało pierwsze kroki w dziedzinie budownictwa szkieletowego. Były to altany i domy letniskowe o niewielkim metrażu, przy realizacji których firma bogaciła się w doświadczenia.

Siedziba STOL- KAL mieści się w miejscowości Kaliska. Zakład zajmuje teren o powierzchni ponad 1 hektara, w tym 3000 m² pod dachem. Są to zarówno pomieszczenia biurowe, socjalne jak i produkcyjne: trak, suszarnie, hala maszyn, hala montażu oraz pomieszczenia magazynowe.

Wszystkie etapy obróbki drewna prowadzone są na terenie zakładu począwszy od manipulacji, poprzez przetarcie, suszenie, obróbkę wstępną aż do przygotowania szkieletu włącznie. Materiał do produkcji domów stanowi drewno iglaste - sosna i świerk suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane.

Obecnie specjalizuje się w budowie całorocznych domów jednorodzinnych w systemie szkieletowym spełniając marzenia indywidualnych klientów. Firma STOL- KAL jest gwarantem wysokiej jakości przygotowania i montażu swoich wyrobów na terenie budowy. Prężnie działa na rynku lokalnym, dostosowując się do indywidualnych potrzeb inwestorów. Wysoką jakość usług zapewnia również wykwalifikowana kadra.